سرور ایران نسخه ۲.۱
(شنبه تا چهارشنبه ۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰) ۶-۹۵۰۱۸۴۴۵-۰۳۱  

ثبت دامنه های ملی

انتخاب دامنه اولین قدم جهت ایجاد وب سایت

جستجوی دامنه

.www

ثبت دامنه

اولین اقدام جهت ایجاد وب سایت ثبت دامنه است. سرورایران به عنوان یکی از کارگزاران و ثبت کنندگان رسمی دامنه های ملی در ایران جهت ثبت دامنه های ir تخفیف ویژه ای به مشتریان خود ارائه می دهد.

تمدید دامنه

فارغ از این که دامنه خود را کجا ثبت کرده باشید، می‌توانید توسط سرورایران، به آسانی و با چند کلیک دامنه خود را به صورت یک ساله و یا پنج ساله با تخفیف ویژه تمدید نمایید. جهت تمدید ۵ ساله اعتبار دامنه باید کمتر از ۱ سال باشد.

مدیریت دامنه

تمامی دامنه هایی که در سرورایران سفارش داده می شوند در پنل شما ثبت خواهند شد با ورود به پنل اختصاصی خود در سایت ایرنیک می‌توانید به راحتی دامنه های خود را مدیریت نمایید.

دامنه های IR

شناسه کاربری: NIC Handle شناسه ای است که پایگاه فیزیک نظری nic.ir جهت مدیریت دامنه های هر کاربر خود به وی واگذار می نماید. جهت ساخت شناسه کاربری جدید در سایت ایرنیک اینجا کلیک کنید.

تایید دامنه (Confirm): دامنه های ir. که توسط شما ثبت می شوند، می بایست پس از ارسال ثبت سفارش و رزرو دامنه، از سمت ایرنیک مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود که دامنه شما مغایر با قوانین این پایگاه نباشد. در صورتی که ثبت دامنه مورد نظر شما نیازمند تعهدنامه و مدارک باشد از طریق ایمیل به شما اطلاع داده میشود.
کلیه دامین ها توسط سرورایران در نیک هندل شما ثبت می شود.

تمدید دامنه: هر دامنه پس از پایان مدت اعتبار (یا حتی قبل از آن) می تواند توسط مالک آن تمدید گردد. در این حالت می بایست مالک دامنه تقاضای تمدید آن را از طریق سایت سرورایران و با ارسال درخواست تمدید دامنه از بخش سفارش آنلاین انجام دهد.

دوره های تمدید دامنه می تواند یک ساله و یا ۵ ساله باشد و حداکثر زمانی که یک دامنه میتواند اعتبار داشته باشد ۶سال است. تعرفه ثبت و تمدید دامنه ir. به مدت یک سال ۴۲۰۰ تومان و برای ۵ سال ۱۳۰۰۰ تومان است.

درصورتی که دامنه شما در وضعیت قفل شده قرار گرفته باشد (پس از ۳۰ روز از تاریخ انقضای دامنه) هزینه تمدید و قفل گشایی معادل ۲ برابر هزینه تمدید یک سال خواهد شد.

ثبت دامنه: ثبت دامنه های آی آر بصورت آنلاین توسط شما از طریق سیستم سفارش آنلاین سرورایران امکان پذیر است. جهت ثبت دامنه آی آر جدید، در صورتی که در سایت ایرنیک شناسه کاربری معتبر دارید (nic handle) که با ایمیل شما ثبت شده لازم است در سایت nic.ir روی ‘مشخصه های شناسه’ کلیک نموده سپس  تمامی گزینه ها را بر روی ‘همه’ قرار دهید. همچنین رابط های مجاز باید بر روی موارد زیر تنظیم شده باشد:

nic

رابط اداری:  ha6218-irnic

رابط فنی:   ha6218-irnic

رابط مالی:  ha6218-irnic

 

دقت کنید ، طبق شرایط جدید ایرنیک ، رزرو دامنه تنها پس از پرداخت دامنه صورت می گیرد و ضمنا ثبت کامل دامنه منوط به تایید دامنه پس از پرداخت هزینه دامنه توسط ایرنیک است. در صورت عدم تایید دامنه انتخابی شما توسط ایرنیک، هزینه آن به حساب کاربری شما در سایت سرورایران واریز خواهد شد که از آن می توانید در پرداخت سفارشات دیگر استفاده نمایید.

درصورتی که هرگونه سوال یا مشکلی در ثبت دامنه ir. دارید، می توانید به واحد ثبت دامنه سرور ایران تیکت ارسال نمایید.

error: Alert: Content is protected !!